Poradnik
Pn.-Pt. 10:00-18:00 E-mail:biuro@galeriagps.pl Telefon: +48 22 372 0 392+48 883 275 274 GG:714345WARSZAWA Skype:galeriagps.pl
Zobacz:

Zumo 660 EU i PL

Producent: GARMIN
  • 010-00727-01 Zumo 660 to kolejna propozycja firmy Garmin przeznaczona głównie dla motocyklistów. Urządzenie to wprowadzone zostało na rynek z końcem 2 kwartału 2009 roku.
Wybierz rozmiar
Cena:
2099.00zł
(brutto)
1706.50zł (netto)
podana cena obowiązuje dla sprzedaży internetowej
Dodaj do
Delicious

Zumo 660 Europa i Polska

 

 

auto_4.3cala.jpg Wyraźny wyświetlacz 4,3 cala - czytelne wyświetlanie w każdych warunkach, nawet w pełnym słońcu.

Automoto_dotzkowe.jpg Dotykowy wyświetlacz  gwarantuje sprawną obsługę nawet osobom bez doświadczeń

Łatwa obsługa  przejrzyste, intuicyjne menu gwarantują sprawną obsługę urządzenia

auto_POI.jpg Baza punktów POI - urządzenie posiada bardzo dużą bazę POI (hotele, restauracje, stacje benzynowe etc.)

Automoto_multimedia.jpgMultimedia  otrzymujesz centrum rozrywki, przeglądarka zdjęć

Mapa Polski  szczegółowa drogowa mapa Polski

Mapa Europy szczegółowa drogowa mapa Europy

Automoto_bateria.jpg Zasilanie akumulator litowo-jonowy, umożliwia pracę w czasie dalekich wypraw do 5 godzin

Automoto_SD.jpg Slot karty pamięci pozwala na szybką wymianę danych mapowych w urządzeniu

auto_bluetooth.jpgBluetooth  bezprzewodowy głośnomówiący zestaw telefonu komórkowego, umożliwia odsłuch stereo

auto_navi-do-zdjec.jpgNawigowanie do zdjęć w ,których zapisane są pozycje obiektu , celu podróży

Automoto_MP3.jpg Odtwarzacz mp3  przenośny odtwarzacz muzyki

Asystent Pasa Ruchu  zbliżając się do skrzyżowania, wskaże nam najlepszy do zajęcia pas ruchu.

Wodoszczelność IPX7 gwarancja zachowania szczelnosci urządzenia po kontakcie z wodą

auto_lock.jpg GarminLock - zabezpieczenie PINEM, blokuje uruchomienie odbiornika przez niepowołane osoby.

 

 

 

 

W odróżnieniu od poprzednio znanych urządzeń serii Zumo, nowy model 660 wyposażony został w panoramiczny ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala oraz całkowicie pozbawiony obecnej dotąd klawiatury. Wszystkie operacje w urządzeniu wykonuje się za pomocą ekranu dotykowego, który w połączeniu ze specjalnie przygotowanym menu ekranowym umożliwia obsługę również w rękawicach. Urządzenie posiada możliwość przełączania trybów pracy (dostępne są tryby: samochód, motocykl, skuter i pieszy), których zmiana powoduje zmianę sposobu wyliczania tras do nawigacji. Urządzenie automatycznie rozpoznaje również typ uchwytu w którym zostało zamocowane (samochodowy lub motocyklowy) co ułatwia zmianę jego trybu pracy. Oba uchwyty dostarczane są w pakiecie z Zumo 660, co odciąża użytkownika od konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów.

 

 

W zakresie funkcji nawigacyjnych urządzenie oferuje funkcjonalność niemal identyczną jak typowo samochodowy nüvi 765. Mamy więc do dyspozycji możliwość wyszukiwania celu podróży na podstawie danych zawartych w mapach (wyszukiwanie adresu, miejscowości, punktów POI, itp), automatyczne i ręczne planowanie tras podróży, planowanie tras z wieloma punktami pośrednimi z funkcją ich ręcznego lub automatycznego sortowania w celu uzyskania optymalnej trasy, rejestracji tzw. dziennika podróży, objazdu, szybkiej nawigacji do domu, itp. Dostępne są również ustawienia nawigacji dotyczące unikania przez urządzenie określonych, predefiniowanych typów dróg w czasie wyznaczania tras.

 

 

Dodatkowo Zumo 660 oferuje użytkownikowi funkcje astystenta pasa ruchu wraz z widokiem skrzyżowań. Zadaniem tej funkcji jest dokładne wskazanie pasa ruchu na skrzyżowaniach autostrad i dróg głównych, który należy zająć aby trafić we właściwy zjazd. Działanie tej funkcji jest ściśle uzależnione od danych zawartych w mapach, stąd funkcja ta może nie wskazywać pasów ruchu na wszystkich skrzyżowaniach. Oprócz tego, dla wybranych zjazdów, wyświetlony może zostać widok skrzyżowania, obrazujący sytuację niemal identycznie jak widzi ją kierowca w rzeczywistym świecie, z uwzględnieniem tablic kierunkowych zainstalowanych nad drogą.

 

 

 

Kolejną funkcją nawigacyjną dotąd niedostępną w urządzeniach Zumo jest nawigacja do zdjęć. Korzystając z serwisu internetowego Garmin Connect, możliwe jest wyszukanie i załadowanie do pamięci urządzenia zdjęć, zawierających zapisane w nich informacje o pozycji uwiecznionego na nich obiektu. W samym urządzeniu zdjęcie takie można następnie wybrać jako cel podróży, bez konieczności wyszukiwania np. dokładnego adresu tego miejsca. Zdjęcia można również powiązać z punktami ulubionymi zapisywanymi przez użytkownika w pamięci urządzenia.

 

 

 

 Zumo 660 jest również przygotowany do obsługi baz własnych punktów POI, które najczęściej wykorzystywane są do informowania kierowcy o fotoradarach na drodze. Wystarczy pobrać z internetu taką bazę, a następnie zainstalować ją w pamięci urządzenia za pomocą aplikacji POI Loader, aby być ostrzeganym przy zbliżaniu się do takich miejsc.

 

 

Komputer podróży w Zumo 660 dostarczy statystyki podróży, ale wykorzystany może być również do nawigacji, ponieważ umieszczony został na nim kompas informujący o aktualnym kierunku ruchu. Funkcją powiązaną z komputerem podróży jest również funkcja monitorowania stanu paliwa. Korzystanie z tej funkcji zapewnia kierowcy np. korzystanie z ostrzeżeń o konieczności dotankowania pojazdu.

 

 

 

Zumo przygotowany jest również do pracy z odbiornikiem komunikatów drogowych TMC. Jeśli korzystasz z takiego odbiornika, na wybranych obszarach Europy, tam gdzie system ten funkcjonuje, otrzymasz informacje o aktualnym stanie dróg, w tym korkach, wypadkach, warunkach drogowych, itp. Dane te, oprócz ich wyświetlenia na mapie, mogą posłużyć do zmiany wcześniej zaplanowanej trasy podróży, tak aby ominąć potencjalne miejsca spowolnienia bądź zatrzymania ruchu.

 

 

 

Wśród funkcji dodatkowych nowego urządzenia dla motocyklistów, znaleźć można odtwarzacz plików mp3 (obsługiwane są również pliki list odtwarzania m3u oraz m3u8), odtwarzacz książek mówionych (książki takie dostępne są w serwisie garmin.audible.com), przeglądarkę zdjęć, funkcję czas na świecie (umożliwia sprawdzenie aktualnego czasu w różnych strefach czasowych), słowniki (wymaga opcjonalnych kart pamięci ze słownikami), kalkulator oraz przeliczniki jednostek miar i walut.

 

 

Zumo 660 wyposażony został w moduł Bluetooth w technologii A2DP. Oznacza to iż jednocześnie korzystać można z Zumo jako zestawu głośnomówiącego dla telefonu komórkowego oraz sparować go ze słuchawkami Bluetooth stereo. Dla kompatybilnych telefonów Zumo zaimportować może książkę telefoniczną oraz listy połączeń odebranych i nieodebranych, jak również możliwe jest korzystanie z funkcji głosowego wybierania połączeń.

 

 

 

W pakiecie standardowym dostarczane są: urządzenie Zumo 660 z preinstalowaną mapą szczegółową całej Europy - City Navigator Europe (opcjonalnie urządzenie może być wyposażone w dodatkową mapę Polski - GPMapa), nośnik DVD z wersją instalacyjną mapy City Navigator Europe, uchwyt motocyklowy ze zintegrowanym kablem zasilającym i niezbędnym osprzętem instalacyjnym, pokrowiec, akumulator, uchwyt samochodowy z przyssawką, przyklejana na kokpit podstawka uchwytu samochodowego (opcjonalna forma montażu), kabel zasilający z gniazda zapalniczki, kabel USB, instrukcja obsługi.

Cechy zewnętrzne
Wymiary urządzenia:
13.5 x 8.4 x 2.3 cm
Rozmiar wyświetlacza:
9.7 x 5.7 cm, przekątna 4.3 cala (10.9 cm)
Rozdzielczość wyświetlacza:
480 x 272 pikseli
Typ wyświetlacza:
WQVGA TFT z białym podświetleniem
Waga:
270 g
Typ baterii:
wymienny akumulator litowo-jonowy 1880mAh
Czas pracy na baterii:
do 5 godz.
Wodoodporny:
Tak, IPX7
Złącza/ wtyki:
1 x USB, Tak, MCX
Mapy i pamięci
Mapa bazowa:
Tak, Atlantic Routable, z odwzorowaniem ukształtowania terenu
Wgrywanie map dodatkowych:
Tak, w pamięci wewnętrznej lub na kartach microSD
Slot kart pamięci:
Tak, microSD
Wbudowana pamięć RAM:
3,71 GB
Waypointy:
1000 punktów
Trasy:
20 z wieloma punktami pośrednimi wybranymi przez użytkownika
Mapy zainstalowane fabrycznie:
City Navigator Europe NT
Funkcje GPS
Chipset GPS:
Tak, z procedurą HotFix
Antena:
Tak wbudowana
Funkcje techniczno - użytkowe
Komunikaty głosowe:
Tak, wbudowany głośnik lub słuchawki
Wypowiadanie nazw ulic:
Tak
Widok mapy 3D:
Tak
Optymalizacja trasy. Aut. porz. kol. punktów pośrednich:
Tak
Automatyczna rekalkulacja trasy:
Tak
Wybór trybu trasy:
Tak
Omijanie tras:
Tak
Bluetooth:
Tak, jednoczesna współpraca z telefonem komórkowym i słuchawkami stereo Bluetooth (A2DP)
TMC Traffic:
Tak, z zewnętrznym odbiornikiem GTM
Odtwarzacz audio / MP3:
Tak
Odtwarzacz audiobooków:
Tak
Odtwarzacz wideo:
Nie
Przeglądarka obrazów:
Tak
Nadajnik FM:
Nie
Kamera cofania:
Nie
Ikony pojazdów:
Tak
Czas na świecie:
Tak
Ekran dotykowy:
Tak
Gniazdo słuchawkowe:
Tak
Blokada/ Lock:
Tak
Przyjazny motocyklom:
Tak
Obsługa baz własnych punktów POI:
Tak, import z plików CSV lub GPX z użyciem oprogramowania POI Loader
Dźwięk:
wbudowany głośnik
Dodatkowe:
Połączenie z PC odbywa się w trybie pamięci masowej, stąd urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows 2000 i nowszymi oraz systemami MacOS X 10.4 i nowszymi.
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
Pytanie:
Uchwyt z przyssawką dla NUVIUchwyt z przyssawką dla NUVI
69.00 (brutto)
56.10zł (netto)
Uchwyt samoch. do Nuvi 2xxUchwyt samoch. do Nuvi 2xx
160.88 (brutto)
130.80zł (netto)
GTM 12GTM 12
469.00 (brutto)
381.30zł (netto)
Motocyklowy zestaw mocujący ZUMOMotocyklowy zestaw mocujący ZUMO
232.00 (brutto)
188.62zł (netto)
Antena zewnętrzna GA 25 MCXAntena zewnętrzna GA 25 MCX
139.00 (brutto)
113.01zł (netto)
Uchwyt samochodowy do NuviUchwyt samochodowy do Nuvi
109.00 (brutto)
88.62zł (netto)
Kabel GPS-PC (USB)Kabel GPS-PC (USB)
39.00 (brutto)
31.71zł (netto)
Mikrofon zewnętrznyMikrofon zewnętrzny
61.39 (brutto)
49.91zł (netto)
GTM 21GTM 21
286.36 (brutto)
232.81zł (netto)
Przedłużacz antenowy MCXPrzedłużacz antenowy MCX
148.35 (brutto)
120.61zł (netto)
Kabel zasilający z gniazda zapalniczki NuviKabel zasilający z gniazda zapalniczki Nuvi
91.88 (brutto)
74.70zł (netto)
Poleć ten produkt

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:

Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami

Podpis:

Treść: